article n.102

27. května 2013 v 18:30 | yawn |  I write
Asi se ani nic novýho nestalo od té doby, co jsem napsala poslední článek, takže tenhle bude asi trochu o ničem. Já bych totiž klidně i psala, kdyby bylo o čem. Jenomže články o ničem sama nesnáším, natož, abych je psala (-tohle je poslední článek o ničem). Teď je to ve škole super, protože máme zkrácený vyučování, jenom čtyři hodiny, což se v té škole dá v pohodě vydržet. Jen jsem si na to teď trochu zvykla, takže příští týden, až zase budeme mít vyučování normálně, to bude fakt super. S mojí kamarádkou jsem si začala zase dobře rozumět, ale myslím, že to nebude mít dlouhýho trvání, že jsme prostě dobrý kamarádky, ale nejlepší ne. Je mi to trochu líto, protože po tom všem, co jsme spolu zažily bych jí chtěla říct všechno, co mám na duši, ale prostě naše přátelství není typ přátelsví, abychom si všechno říkaly. Nevím, jestli tomu někdo rozumí, takže ve zkratce- je to super kamarádka, ale není to člověk, kterýmu bych řekla všechno. Vlastně takovou kamarádku mám jenom jednu a jsem za ni strašně moc ráda. Taky už se strašně těším na prázdniny, už jenom měsíc. A už jenom týden a pojedu do Vídně, kde si doufám nakoupím nějaký oblečení, ne že bych tam jela jenom nakupovat, ale včera jsem třídila oblečení a mám jenom šest třiček a některý jsou na doma jenom, takže bych si měla něco nakoupit :D Ale jinak se do Vídně těším kvůli tomu výletu a tomu, že nebudu muset jít do školy na sedmou ^^. Jo, možná bych mohla zmínit, že mám malíček v dlaze, protože jsme ve škole hráli vybíjenou a můj malíček to trochu odnesl. No, doufám, že není zlomenej, protože jsme nejeli do nemocnice (:D), ale snad není. Mamka měla teďka svátek, takže jsem jí dala vázu. kterou jsem dělala ve výtvarce. Byla strašně těžká a kytky se do ní nehodí, takže je to jen jako dekorace, ale mamka měla radost :) A taky jsem zkoušela poprvé nakreslit manga obrázek a sledovat anime, obrázek mi s tím malíčkem moc nešel a ta holka na něm vypadala na způsob 'kreslímtenhlestylpoprvéatakytotakvypadá' a anime, který jsem začala sledovat nebylo asi od pátýho dílu nikde k sehnání s českýma titulkama, takže jsem se na to vybodla. Měla jsem taky mluvnický cvičení do češtiny a jelikož nesnáším mluvení před celou třídou, tak jsem se dvakrát trochu zakoktala, ale dostala jsem jedničku- i když za můj výkon bych si ji podle mě nezasloužila >.< Příští týden píšeme strašně moc testů, takže se budu pořád učit.
...Taky nesnášíte blogy dvanáctiletých holčiček, co jsou v 'depresi', přitom ani neví, co to deprese je a píšou, jak mají celej život v hajzlu? Pochybuju, že poznaly, co to jsou opravdový problémy. Nevím proč, ale strašně mě naštvou, možná proto, že znám lidi, co opravdu mají problémy a tyhle holky to rozhodně nejsou -.-"
Teď čtu Obraz Doriana Graye od Oscara Wildea (? jak se to skloňuje:D) -na něho jsem měla v té češtině výklad, takže o jeho životě teď vím vše, ha!:D- a je to fakt zajímavá knížka.
A poslední informace z tohoto článku: Asi teď nějakou dobu nebudu psát, protože nemám o čem :D Počkám, až mě políbí múza a třeba něco vyfotím, ale na to to taky moc nevidím - to mi připomíná dvě věci: 1) včera jsem si třídila všechny fotky v počítači, třídila jsem je dvě hodiny a smazala 1000 fotek, od teď si svoje složky povedu podle mnou stanoveného systému :D 2) Na zrcadlovku mám zatím našetřenou jednu čtvrtinu (podle toho, jak se nakonec rozhodnu teda, zatím váhám mezi dvěma :D) a chci si na ni do dvou let našetřit, snad to zvládnu :D Ale myslím, že jo, protože když už si na něco šetřím, tak fakt šetřím :D Ale stejně mi radši držte palce :D A je tu otázka: Nikon x Canon ? Sice se nakonec asi stejně rozhodnu podle sebe, ale stejně mě váš názor zajímá :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ainë Ainë | Web | 28. května 2013 v 11:27 | Reagovat

Vím, co máš na mysli s tou kamarádkou. Já takovou kamarádku, které bych mohla říct všechno nemám. Spíš mám svou hrstku přátel roztříděnou podle toho, s kým se o čem bavím.

Jéé, Vídeň! Já pojedu o prázdninách na párd dní do Berlína. Ale do Vídně bych se taky chtěla někdy kouknout :)

Kdysi jsem sledovala nějaký anime seriál, ale nebylo to nic pro mě. Pokoušela jsem se anime i kreslit, což nebylo pro mě ještě víc! :D

S tou depresí s tebou musím nesouhlasit, protože děti mohou mít taky depresi. Deprese se nerovná problém starších. Tady je příklad: když nějaké děcko budou ve škole šikanovat, tak z toho bude nešťastné, nebude se mu chtít do té školy chodit, ztratí zájem dělat i něco mimo školu, protože se bude bát, aby se něco podobného nedělo i tam a celé dny bude trávit samo, přemýšlet nad tím, co udělalo špatně a bude smutné. A ještě ke všemu se s tím s největší pravděpodobností nikomu nesvěří. Deprese u dětí většinou nebývá tak intenzivní jako dospělých, ale přece jenom se to stává. A jak píšeš o těch slečnách, kterým je dvanáct... no, třeba se poprvé do někoho zamilovaly a ten dotyčny o ně nestojí, z čehož jsou smutné a zase nemají chuť nic dělat, ponořují se do svých myšlenek, poslouchají smutné písničky a brečí. To je také svého rodu deprese nebo spíš depresivní stav.

Canon vs. Nikon... No, já sama mám Olympus, ale Canon se vždycky počítal za krále fotoaparátů. Taťka má Canon, sice je to ten na film, ale je skvělý, dobře se s ním fotí a táta už ho má nějakých 20-30 let. Ale spíš se asi obrať na nějakého profesionála, aby ti s tím kdyžtak poradil ;)

2 yawn yawn | Web | 28. května 2013 v 13:15 | Reagovat

[1]: Jasně, chápu ty děcka, co opravdu mají nějaké problémy a samozřejmě deprese není jen u dospělých. Ale já mám na mysli holky, který se třeba právě do někoho zamilovaly, on je nechce a ony prostě nejsou schopný udělat něco pro to, se hnout z místa na kterým jsou, třeba si najít něco jinýho, co je baví a tak. A ony se jenom litujou a píšou, jak se zabijou, že jejich život nemá smysl. Protože kluků v životě bude ještě hodně a řešení není sedět na zadku a litovat se. A pokud na něj pořád myslí, můžou to s ním zkusit znova a tak. Prostě si myslím, že jsou na světě mnohem větší problémy a až ty je potkají, tak je to položí :)

3 vendy vendy | Web | 28. května 2013 v 19:14 | Reagovat

no, tvoje kamarádka Yuu ti určitě poradí Nikon a já jelikož mám Canon, tak ti jistě řeknu Canon :) ale máš ještě čas si to promyslet. obě značky jsou dobrý. je fajn si taky vybrat typy zrcadlovek ( např Nikon D3100 / D3200 nebo třeba Canon EOS 1100D ) prohlížet si fotky , který lidi pořídili tím foťákem a tak. na to doporučuju stránku photoextract. tam si do vyhledávání zadáš typ a pak tam budeš mít i fotky :) ( kdybys to nemohla najít, tak mi klidně napiš :)) )
ale záleží i na objektivech :) mamce třeba jeden fotograf říkal, že teď vedou Nikony, co se týče vybavení. jenže - co když se to zase změní ? :) uvidíš sama, ale tak či tak rozhodneš se správně ! :)
já taky nemám moc kámošů. Hedwig mi pořád předhazuje její novou best friend a navíc, když se dneska rozdávaly srdíčka s psaním ( výmysl v naší škole ) nikdo mi nic nenapsal. někdo dostal třeba i tři vzkazy a já sem prostě autsajrd jak prase. jistě, jsou to jen ubohý srdíčka, co se hodí ledatak do americkýho filmu, ale i tak je mi to trochu líto...
měj se krásně, užívej Vídeň a tak dál:))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.